Blog
nedjelja, ožujak 10, 2013
Zbog učestalog vređanja i pisanja komentara bez potpisa otvorena je nova internet stranica

nkblato @ 18:01 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
U prvoj utakmici proljetnog dijela sezone 2.zagrebačke lige polet iz Svete Klare deklasirao Blato 6:1

15.minuta prije zakazanog početka utakmice suci su odlučili da se utakmica ipak igra iako je teren izgledao kao kaljuža.

Blatnjavi su solidno otvorili utakmicu.Prva šansa na utakmici za Polet nakon jednog ubacivanja iz auta napadač Poleta sam izlazi na vratara ali vratar blatnjavih odličnom intervencijom spašava čisti zgoditak.U 10.minuti odlična šansa za Blato,kontra blatnjavih i Matek prolazi tri protivnička igrača i puca iskosa sa 16 metara i kad su svi vidjeli loptu u golu fantastična obrana vratara Poleta koji vadi loptu ispod same grede i odbija je u polje.Nakon toga dominacija Poleta koji se bolje snašao na lošem terenu i sve akcije odigravao preko bokova.Ta dominacija je rezultirala sa dva pogotka u 25. i 27.minuti .Do kraja poluvremena još jedna lopta u mreži Blata.U početnih 10 minuta drugog poluvremena još dva pogotka Poleta.Blato uporno pokušava igrati kroz sredinu(čitaj kaljužu) što igrači Poleta to zaustavljaju sa lakoćom i brzim prijenosom lopte preko bokova i zabijaju još jedan pogodak.Počasni pogodak Blata,nakon lopte Švigača koja je preletjela obranu Matek sam izlazi na golmana i rutinirano zabija za 1:6.Gosti su još promašili nekoliko prilika te na kraju zasluženo odnose bodove.

P.S.

Na kraju nije mi jasno od svih igrača na terenu samo je igrač Blata br. 7(Matek) uspio odigrati 90 minuta a da nije zamazao dres.

srijeda, listopad 31, 2012

Pobjedom protiv Vrapča doma 1 : 0 veterani blatnjavih završili su jesenski dio prvenstva na izvrsnom 3.mjestu.

.

Da nije bilo ozljede (slomljena ključna kost) S.Duvnjaka i (zadnja počasna loža) Tkalčevića rezultati bi vjerovatno bili i bolji. Ovako ozljedama njih dvojice na vidjelo je opet izašao najveći problem blatnjavih veterana - nedostatak pravog  strijelca. Ako negdje u bespućima hrvatskog veteranskog nogmeta luta rasni strijelac koji ima više od 33-godine bilo bi poželjno da se javi veteranima NK Blata.

AJMO BLATO !

nkblato @ 14:25 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
utorak, listopad 30, 2012
Humanitarna akcija DVD-a Blato i NK Blato

U prostorijama Društvenog doma u Blatu u srijedu 17.10.2012. održana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Dobrovoljnog vatrogasnog društva Blato. Akcija je ponovo zabilježila zavidan uspjeh, te se ovom prilikom zahvaljujemo svim članovima i prijateljima NK Blato koji su se uz mještane Blata i vatrogasce odazvali ovoj humanitarnoj akciji. Vidimo se ponovo u nedjelju na tekmi, a za četiri mjeseca na novoj akciji darivanja krvi.

13 MLADOST 8 0 2 6 5 : 19 2

Uvijek mi je bila tlaka ići na ovo međunarodno gostovanje , em provjeri jel putovnica još vrijedi , em vadi vizu ,em nosi sendviće ako je gužva na granici. U biti nije mi se uopće išlo s obzirom na +1 C , kišu , snijeg , vjetar , blato i Čehe u dobroj formi. Ali nazvao je Gormit i rekao da dolazi po mene (valjda se nada da ću ja doći po njega za 2 tjedna kad idemo u 3.789 kilometara udaljenu Kašinu ali još ne zna da sam baš taj dan neodgodivo zauzet preslagivanjem i sortiranjem čarapa u ormaru). Još mi u autu kaže gle tu ispod sjedala imaš bocu rakije daj potegni , a ja velim ma neću budem poslije (i naravno da nisam ni poslije). Prvo mi je malo koncentraciju omela činjenica da Čeha ima jedva nekoliko na klupi a tijekom priprema i početkom sezone bilo ih je 20-tak na treningu , a malo više mi je koncentraciju omela činjenica da Gormit iz auta nije uzeo onu bocu rakije na ogradu da se malo zagrijemo uz tekmu. I tako dekoncentracija po dekoncentracija više nisam siguran dal smo mi prvo poveli autogolom iz kornera ili je prvo njihova sedmica ekspresno za samo 5 minuta skupio 2 žuta i crveni pa je srećković  u 25.minuti izletio na grijanje u svlačionicu ,pa  smo mi onda poveli s igračem više. Uglavnom sudac je najavio da će bit vrlo siguran u sebe , odličan , bezgrešan i savršen jer je u ostalom imao kontrolu suđenja i to žensku u kontroli ! S igračem manje domaći su se napalili i probali svojim najjačim oružjem dugim i visokim loptama. Sve to je umirio u 40.minuti udarcem iz daljine Fićo Blažek za 0 : 2.
U nastavku domaći dugim i visokim loptama unose nemir u blatnjave redove koji su se bespotrebno povukli u obranu pa na trenutke uopće nije bilo vidljivo ko na tekmi ima igrača manje. Iz jedne dobre kontre Fićo Matek zabija za 0 : 3 tako da je svojom fintom povaljao po podu njihove stopere , vratara i pola gledateljstva. Čehi udarcem iz daljine smanjuju na 1 : 3 i nakon toga stvaraju još par opasnih gužvi u blatnjavom šesnaesercu koje ipak blatnjava obrana uspješno i spretno spriječava. Iz još jedne dobre kontre za 1 :4 zabija Mlinarić lobom vratara. A do kraja uz par opasnih gužvi u blatnjavom šesnaestercu domaći uspijevaju jedino smanjiti iz kaznenog udarca na 2 : 4 iako je tome prethodio slomljeni nos blatnjavom Mili Dugandžiću što je čak i sucu gotovo izazvalo  suze i kajanje zbog dosuđenog penala .
U zadnje vrijeme nikad lakša pobjeda u Čehima s obzirom na rezultat .Čak je i kolega iz Češke novinske agencije u presscentru nakon tekme izjavio da je pobjeda blatnjavih potpuno zaslužena i da je neprocijenjivo zadovoljstvo baviti se nogometom uz tako  dobro , pravedno i  sigurno suđenje.

Slijedeća tekma blatnjavih je doma u nedjelju s početkom u 14 , 00 protiv Hrvatskog Leskovca.

nkblato @ 16:09 |Komentiraj | Komentari: 9 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 14, 2012

Tuce (al ne Semir)  je jučer osvanuo u Kustošiji.  Blatnjavi su zabilježili vjerovatno najteži poraz u povijesti blatskog nogometa  12 : 1 !!!
11 početnih i 5 pričuvnih beskrvnih  bezvoljnika vadilo je u prosjeku svakih 7 i pol minuta loptu iz svoje mreže.
Nije mi jasno zakaj doma pritišćemo protivnika , stišćemo ga na  njegovom šesnaestercu cijelu tekmu (ko Omladinac naprimjer) a to se u gostima ne pokušava već se jednostavno unaprijed skinu gaće i bespomoćno broje udarci po guzi. No šta je tu je , sad će nam doma Jarun platit ceh za sve frustracije ?...

KUSTOŠIJA - BLATO    12 : 1

Slijedeća tekma je doma u nedjelju s početkom u 15 , 30 protiv Jaruna  .  (

AJMO BLATO !!!

nkblato @ 10:20 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 7, 2012

BLATO - OMLADINAC 6 : 2

Omladinac iz Strmca Odranskog zadnji put u službenoj tekmi u Blatu je gostovao još u prošlom stoljeću . Strmčani su godinama igrali u Prvoj ligi no u međuvremenu su presušili lokalni strmečki izvor nafte i nalazište zlata što je uzrokovalo raspuštanje momčadi  i ove godine su se spustili u Drugu ligu , a u međuvremenu blatnjavi su posložili solidnu ekipicu koja ih je  pregazila 6 : 2.
U blatnjavom napadu debitirao je desni bek  Pero Marović i postigao nesvakidašnji hatt-trick :  zabio je 3 komada , imao 3 asistencije , fulao 3 mrtvaca,  iznudio  3 prekršaja , 3 puta faulirao golmana , 3 puta faulirao njihovu obranu  , 3 puta nabacio , 3 puta bacio aut ,3 puta bio u zaleđu , nabacio 3 kornera , pretrčao više od 3 kilometra , 3 puta pao , 3 puta se dignuo , 3 puta tražio liječničku pomoć ,3 puta odbio zamjenu ,  3 puta se naklonio gledateljima ,3 puta se istuširao ,  uzeo 3 premije ,  pojeo 3 porcije klope,  popio najmanje 3 pive , 3 put se podrignuo , 3 puta krenuo doma , 3 puta se vratio  i jedino ostaje nepoznato kaj čeka doma njegovu ženu -   3 puta u jednoj večeri ? Tongue out . AJMO PERO !!!

nedjelja, rujan 16, 2012
Evo prije svega par riječi o pisanju na blogu,budući da vidim da se pokrenulo neko pitanje o ažuriranju ! Znači nas dvojica , Big i Gormit , zaljubljenici u loptanje Med nasipi pokrenuli smo blog dok smo zajedno krali Bogu dane u jednoj firmi (bivši smo obojicaCool),dok nam gazda nije dao ultimatum Blato ili posao ! Obojica smo se odlučili za Blato i još čovjeka izvrijeđali kaj nam ne dozvoljava pisati za vrijeme radnog vremena , pokazat će se jesmo li odabrali najbolje !

Uglavnom , sad smo obojica ozbiljno vremenski ograničeni (ironija ,dok smo radili bilo je vremena) i nemamo baš previše vremena za pisanje iako volja postoji.Meni je osobno  žao da se blog redovito ne ažurira sa člancima i obavijestima vezanim za klub ali jednostavno vrijeme čini svoje pa zato... AKO POSTOJI NETKO VOLJAN NEKA SE JAVI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ajmo malo o tekmi  !

VOCOR-BLATO 1:2

Krenemo mi iz Blata  a kaže mi kum inače optimista, imam osjećaj da danas primamo porciju od minimalno četiri komada. Osobno sam imao nekako dobar osjećaj i kažem nosimo tri boda doma.Neki od viđenijh domaćih navijača čak i vođa sa ograde i štange nisu se odlučili na daleki put budući da su očekivali potop pa su radije iskoristili popodne za popodnevnu misu,pranje auta i peglanje košulja  tako da je ekspedicija iz klase optimist brojala 10-15 članova.

Na terenu(odnosno livadi) kraj zoo-a sasvim druga priča od očekivane ! Naši dobro organizirani i borbeni prepustili su igru tornjevima iz obrane Vocora čekajući ih na centru sa stvaranjem povremenog pritiska kad se nanjušila prilika. Tijekom cijelog prvog poluvremena igralo se bez ozbiljne šanse i to je pokazalo da se sa malo više pritiska i hrabrosti možda može i do tri boda.Drugo poluvrijeme je bilo preslika drugog , ipak nakon jedne duge akcije odigrana je povratna lopta za Beru koji sa nekih 20 met. šalje bombu pod prečku za općenarodno veselje na terenu i tribinama. Do kraja utakmice još jedan pogodak za Blato nakon što lopta pogađa Petra u glavu nakon kornera ,te počasni za Vocor na samom kraju utakmice.

Izrađen udarac glavom !!!!!!!

Uglavnom , odigrana je dobra utakmica , borbena i disciplinirana ali... Koliko Vi možete pričati za vrijeme utakmice to nije moguće , da samo malo manje energije trošite na priču bila bi milina.

Kako su igrali:

Zdela- Po vokaciji napadač , reklo bi se golgeter , ali kad treba Zdela radi dobar posao i na golu. Bravo !!!

Petar-Ovo čudo iz Podravine zabija,juri,asistira,blokira,uspije se posvađati sa polovicom suparnika i dobrim dijelom svojih suigrača i još stigne popričati sa publikom !

Rebro-Tounj nikad nije dao kvalitetnijeg beka od njega a znate i sami koliko je majstora bubamare bilo iz tog mjesta ! Niti jedan.

Večko-Pravovremen,siguran,čvrst,napredovao puno u odnosu na prošlu sezonu.

Dino-Isto kao i Večko , još da u skoku diže ruke ne bi bilo po tamburi.